مقالات

یونیور تولیدکننده ابزارآلات دستی از 1919

یونیور

یونیور تولیدکننده ابزارآلات دستی از 1919

محصولات و ابزارهای یونیور ساخت کشور اسلوونیا (یوگسلاوی سابق) می باشند. شرکت یونیور تولید کننده نسخه های متعدد از ابزارهای دقیق در انواع کلاسیک و نسخه های دیجیتالی پیشرفته با تایمرهای اضافه شده و سایر ویژگی ها می باشد و تمامی ابزارها مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی و ساخته می شوند. نوارهای اندازه گیری، آچارهای گشتاور با محافظ اضافه بار، کولیس های ورنیه ( و هم چنین دیجیتالی )، ترازها، مربع های آزمایشی، سطوح میسون و گیج های حسگر، نمایندگان عالی ابزار اندازه گیری دقیق هستند که بدون آنها برنامه ریزی و اجرای موفق کار به سادگی غیرممکن است. این شرکت در میان نمایندگان بزرگ صنعت فرآوری فلزات در جهان قرار دارد که موفقیت خود را با هم افزایی عالی و سه بخش تولید (ابزارهای دستی، قطعات فورج و سنتر و ماشین آلات ویژه) توسعه می دهد که مجموعه ای متعادل از فعالیت ها را برای شرکت فراهم می کند. روابط قابل اعتماد با تامین کنندگان نیز یکی از عوامل موفقیت اصلی این شرکت اروپایی است.

یونیور

یونیور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخچه شرکت یونیور :

برنامه ابزاردستی یونیور سالانه بیش از 10 میلیون قلم ابزار و محفظه ورق فلزی تولید می کند که این جانشین سنت غنی آهنگری در ناحیه پوهورجه و شمال شرق اسلوونی است. در قرن نوزدهم، چندین آهنگر تولیدی در منطقه پوهورجه پدید آمد که از آنها برای ساخت ابزارآلات کشاورزی و صنایع دستی استفاده می شد. کار آنها مربوط به چهار کارخانه آهن در این منطقه بود. اولین کارخانه ابزارآلات آهنگری در اوایل قرن بیستم، در سال 1919 تاسیس شد. مهندسان میرکو برمک و والتر ماخ، شرکت صنعتی آهن اشتایریا را در زرچه تأسیس کردند، جایی که شرکت یونیور هنوز هم محل خود را در آنجا دارد. این شرکت در آن زمان یک کارخانه مدرن بود و ابزارهای آهنگری برای کشاورزی، معدن، جنگل داری، و صنایع دستی تولید می کرد. سپس کارخانه آهنگری به آهنگری مکانیکی تبدیل شد. این فورج پس از جنگ جهانی دوم بازسازی شد.
در سال 1947، پس از بازسازی و تکمیل ساختمان، نام فورج به کارخانه ابزار آهنگری Zreče تغییر یافت و تحت مالکیت عمومی قرار گرفت. بازسازی کامل کارخانه، که عمدتاً به ساخت ابزار دستی اختصاص دارد، با معرفی فناوری های جدید فورج قطره ای به سبک آمریکایی مرتبط است.  در نیمه دوم قرن بیستم، کارخانه بیشتر با سرمایه گذاری در تولید ابزارآلات دستی توسعه یافت.
این کارخانه که بیشتر به سمت توسعه ابزارهای جهانی گرایش داشت، در سال 1974 به یونیور  UNIOR تغییر نام داد. در اواسط دهه 1970، یونیور شروع به ساخت استراحتگاه کوهستانی روگلا و مرکز المپیک در پوهورجه کرد و چند سال بعد نیز استراحتگاه درمانی Terme Zrece در خود Zrece را آغاز کرد. بعداً تعداد بالابرهای اسکی، هتل ها و سایر اقامتگاه ها و زیرساخت های ورزشی را افزایش دادند و روگلا را به یکی از بزرگترین مراکز گردشگری ورزشی و تفریحی در اسلوونی تبدیل کردند، در حالی که Terme Zrece با ظرفیت جدید خود به یکی از محبوب ترین مقاصد در اسلوونی تبدیل شد. که گردشگری آبگرم را بسیار توسعه داده است.
در سال 1980 یونیور به طور کامل موقعیت خود را به عنوان یک شریک مهم صنعت خودرو اروپا تقویت کرد و به یکی از تولیدکنندگان بزرگ اروپایی آهنگرهای سبک و یکی از بزرگترین تولید کنندگان اروپایی شاتون های اتصال برای موتورهای بنزینی تبدیل شد که آن را در میان تامین کنندگان اصلی شرکت ها قرار می دهد. مانند VW، BMW، و دیگران.
در سال 1990 یونیور صادرات ابزارهای دستی خود را با ایجاد یک شبکه توزیع در سراسر جهان افزایش می‌دهد و بازاریابی و فروش در اتریش، آلمان، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، یونان، مقدونیه و سنگاپور افزایش می یابد.در سال 1997 یونیور، شرکت موفق اسلوونیایی با مشارکت های بین المللی تلفیقی، به شرکت سهامی یونیور تبدیل می شود. از همان ابتدای تأسیس شرکت جدید، تولید و تجارت آن مطابق با الزامات استاندارد کیفیت ISO 9001 مدیریت می شود.
در هزاره جدید یونیور سیاست سرمایه گذاری خود را در تمامی زمینه های شرکت با موفقیت ادامه می دهد. تصاحب 60 درصد سهام فروشگاه آهن آلات فولاد d.o.o. برای برنامه های قطعات فورج و ابزارهای دستی، افزایش قابلیت اطمینان عرضه محصول به دلیل کاهش ریسک فولاد را نشان می دهد. در سال 2004، شرکت Unior d.d. شرکت Unior Bionic d.o.o را برای تولید و بازاریابی تجهیزات پزشکی تأسیس می کند. شبکه توسعه یافته فروش ابزارهای دستی با تأسیس شرکت های جدید در استرالیا، روسیه و ایالات متحده گسترش یافته و تقویت شده است.
در طول دهه های بعدی، یونیور شبکه گسترده ای از فروش و توزیع را در سراسر جهان ایجاد کرده است. یونیور کار خود را در قرن بیست و یکم با رعایت استانداردهای کیفیت و استانداردهای متعدد برای مدیریت محیط زیست آغاز کرد. این شرکت قبلاً مالک کارخانه فولاد در Štore (از شهرهای اسلوونی) بود و با شرکت های خود وارد بازارهای آمریکا، استرالیا، روسیه و چین شد. یونیور برند جهانی ابزار دستی و یکی از مهمترین نمایندگان صنعت فرآوری فلزات در جهان است. این شرکت محصولات نهایی را به فروش می رساند و همچنین خدمات فرآوری فلزات را ارائه می دهد. ماشین آلات پیشرفته ای که برای ارائه خدمات اضافی مورد استفاده قرار می گیرند، انجام سریع و با کیفیت خدمات سفارش داده شده را تضمین می کنند. (یونیور: ما تخصص را با سه بخش مرتبط می‌کنیم: فورج، ابزار دستی و ماشین‌های ویژه. مزیت رقابتی کلیدی ما در همکاری بین صنعت و برتری در فرآیندهایی مانند آهنگری فولاد با قالب بسته، آهنگری آلومینیوم، آهنگری سرد، ماشین کاری آهنگری های خودمان، تف جوشی و راه حل های “کلید در دست” برای تجهیزات ماشین کاری ویژه است.) یونیور به عنوان یکی از مالکان کارخانه فولاد Štore که برای ریخته گری فولاد با کیفیت بالا شناخته شده است، کنترل مناسبی بر کیفیت مواد ورودی نیز دارد. فولاد کروم وانادیوم که هم قطعات آهنگری و هم ابزارهای دستی یونیور از آن ساخته شده است، به دلیل سختی زیاد و عمر طولانی محصولات نهایی متمایز است. بخش مهم توسعه همچنین بهبود بیشتر مواد است که ابزارهای با کیفیت بالاتر و سایر محصولات یونیور را تضمین می کند.

شرکت سهامی یونیور

یونیور یکی از بزرگترین و از نظر صادرات مهم ترین شرکت های اسلوونی است. به عنوان بخشی از چهار برنامه آن: آهنگری، ابزار دستی، ماشین های ویژه و گردشگری، اهداف زیر را دنبال می کنند: کیفیت بالا. سطح بالای استفاده از قابلیت ها؛ افزایش بهره وری؛ و سودآوری مطلوب این شرکت مطابق با سیستم تایید شده کیفیت استانداردهای بین المللی ISO 9001، IATF 16949، VDA 6.4، ISO 45001، ISO 14001 و ISO 50001 فعالیت می کند. محصولات یونیور عمدتاً برای صنعت خودرو در نظر گرفته شده است، جایی که خریداران اصلی آن شناخته شده ترین تولید کنندگان خودروهای شخصی و وسایل نقلیه باری هستند: فولکس واگن، آئودی، اشکودا، پورشه، BMW، رنو، داچیا، ZF Friedrichshafen AG، Seac، THK، JTekt، Boge، Elastmetall، Robert Bosch، Schäffler، BPW، Mahle Filtersysteme و ZT Achssysteme در پایان سال 2022، تعداد 1.634 کارمند و 204.557 میلیون یورو سود خالص از فروش به دست آورده است.

از ایده های موفق یونیور

ما برای اطمینان از بهترین کیفیت در کلاس محصولات خود، به کل فرآیند فکر می کنیم. ما تک تک جنبه های الزامات استاندارد را در ساخت، برنامه ریزی و طراحی محصولات خود لحاظ می کنیم. این به ما امکان می دهد نه تنها انتظارات استاندارد را برآورده کنیم، بلکه میله کیفیت خود و نوار کیفیت کل بازار ابزار دستی را به ارتفاعات و پتانسیل های جدیدی ارتقا دهیم. با در نظر گرفتن این موضوع، در بیش از صد سال چالش، ما به ارائه‌دهنده ابزار دستی پیشرو در اروپا تبدیل شده‌ایم که امروز هستیم. ما اکثریت قریب به اتفاق محصولات خود را از اروپا تهیه می کنیم، که عنوان معتبر تولید کننده معتبر اروپایی و توانایی پاسخگویی به سخت ترین نیازها و درخواست های مشتریان، شرکا و سایر فعالان بازار را برای ما به ارمغان می آورد.

 

ابزارآلات تولیدی UNIOR:

از محصولات تولیدی یونیور می توان به انواع آچارها، انبرها، جعبه ابزار، جغجغه، بکس و متعلقات آن، کابل بر، ابزارهای عایق برق – VDE1000ولت، ابزارهای مخصوص برش قلع و پیچ و مهره، انواع پیچ گوشتی ها، پولی کش ها، چکش و میخ کش، تجهیزات کارگاهی، ابزارهای بادی مثل بکس بادی، ابزارهای اندازه گیری ( شامل: ترکمتر، کولیس، متر، تراز، فیلر، و غیره) انواع ترکمترها، ابزار دوچرخه، ابزار موتور، ابزار برش، ست ابزار و غیره اشاره کرد.  از ابزارهای اندازه گیری یونیور نیز می توان به نوارهای اندازه گیری، آچارهای گشتاور با محافظ اضافه بار، کولیس های ورنیه، ترازها، مربع های آزمایشی، سطوح میسون و گیج های حسگر اشاره کرد که نمایندگان عالی ابزار اندازه گیری دقیق هستند و بدون آنها برنامه ریزی و اجرای موفق کار به سادگی غیرممکن است. ابزارهای اندازه گیری دقیق و در عین حال ساده برای استفاده هستند – هم در اندازه گیری های کلی با نوارهای اندازه گیری کلاسیک در انواع مختلف و هم در کارهای سنگ تراشی و قفل سازی خاص، در رشته های اندازه گیری و غیره.

 ابزارهای عایق دار VDE یونیور 

ابزارهای VDE عایق ‌شده یونیور UNIOR حتی زمانی که در مدارهای زنده با پتانسیل 1000 ولت استفاده می‌شوند، محافظت نهایی را تضمین می‌کنند. کاربرد همه ابزارها به طور کامل با استفاده از تست های استحکام ضربه، الکتریکی، مقاوم در برابر شعله، چسبندگی عایق و تست مهر تایید می شود و هر ابزار به صورت جداگانه آزمایش می شود. آچارها، انبردست ها، قیچی ها، پیچ گوشتی ها و سایر ابزارهای عایق برای کار با تاسیسات برقی و دیگر نیروها از فولاد ابزار با کیفیت با محافظت بیشتر ساخته شده اند و برای استفاده ساده و ایمن طراحی شده اند. ابزارهای UNIOR برای کار در محیط های برقی دارای الزامات استاندارد بین المللی اروپایی EN IEC 60900 می باشند. ابزارهای دقیق یونیور در انواع کلاسیک و نسخه های دیجیتالی پیشرفته با تایمرهای اضافه شده و سایر ویژگی ها موجود هستند. تمامی ابزارها مطابق با غرفه بین المللی فعلی طراحی و ساخته می شوند. بکس های یونیور همراه با جغجغه‌های ضروری، سفت کردن و باز شدن دقیق و قابل پیش‌بینی پیچ‌ها و مهره‌ها را امکان‌پذیر می‌کنند – کار با جغجغه‌های یونیور ایمن‌تر و دقیق‌تر است. شرکت یونیور، در زمینه ابزارآلات دستی مانند انبرآلات، متر، فازمتر و غیره مشغول به فعالیت است و برای ساخت ابزارآلات خود از با کیفیت ترین آلیاژها و مواد اولیه استفاده می کند به همین دلیل برند یونیور unior  یکی از معروف ترین برندهاست که در رده ابزارآلات دستی در بازار شناخته می شود. امروزه بسیاری از مصرف کنندگان به دلیل معروفیت برند و کیفیت مطلوب خرید محصولات یونیور را ترجیح می دهند، بنابراین اگر قصد خرید ابزار یونیور را دارید می توانید با مراجعه به نمایندگی های محصولات یونیور، ابزار مورد نیاز خود را با اطمینان خاطر تهیه نمایید . با ما تماس بگیرید.

یونیور

 

یونیور

 

 

 

 

 

 

 

 

یونیور همیشه در حال توسعه ابزارها با در نظر گرفتن نیازهای کاربران است. با بهبود مواد، یافتن راه‌حل‌های ارگونومیک جدید و با در نظر گرفتن تمام جنبه‌های استفاده ایمن، برای چندین دهه نشان داده است که شریک مناسبی برای کاربران حرفه‌ای ابزار است.کارشناسان Unior هنگام توسعه محصولات از شبیه‌سازی‌های کامپیوتری مختلف مانند شبیه‌سازی آهنگری و جریان مواد با نرم‌افزار DEFORM و شبیه‌سازی برای تولید قطعات غلتکی و ابزار آهنگری با استفاده از نرم‌افزار VERACAD استفاده می‌کنند. یونیور در توسعه محصولات کامل از جدیدترین ابزارهای نرم افزاری در زمینه مهندسی و طراحی پروژه CAD و نرم افزار Solid Works Professional برای ابزارهای مدلسازی استفاده می کند.

تکنو ماشین ابزار نماینده انحصاری یونیور در ایران

گروه فنی – مهندسی تکنو ماشین ابزار دارای آموزش آکادمیک، کالیبراسیون و تعمیر ترکمتر، تعمیر و سرویس  ابزارهای بادی و خدمات پس از فروش و نماینده ی رسمی هازت آلمان در ایران می باشد. تکنو ماشین ابزار پیشرو درارایه ابزارهای دستی، پنوماتیک، هیدرولیک و تجهیزات با کیفیت و کاربردهای حرفه ای با سابقه حداقل 30 ساله ست. فنی مهندسی تکنو ماشین ابزار درزمینه ارایه ابزارهای استاندارد با نشان بین المللی TUV –VDE  و…..در صنایع خودروسازی،نفت و گاز، پتروشیمی، راهسازی، موتورسیکلت، صنایع مونتاژ وصنایع هوایی پیشرو می باشد. جهت شناخت بیشتر درباره ما کافیست که بدانید این واحد بازرگانی چند نمونه ازبهترین ابزارهای سراسر دنیا را انتخاب نموده و دارای چند نمایندگی از شرکتهای معتبر در ایران است. مثل: هازت آلمان، ایرگا اسپانیا، هایکو آلمان، کوکن ژاپن ( KOKEN  )، کوکن ژاپن ( KUKEN ) درزمینه ابزار بادی، فورزای اسپانیا بعنوان ساپلایرو ، شرکت یونیور و بعضی از برندها مثل میتوتویو ژاپن، هلیوس آلمان، گدور آلمان، سونیک هلند و…..این واحد بازرگانی دارای طیف گسترده ای از ابزار با بیش از 3000 نوع ابزار و تجهیزات را ارایه می دهد.

مختصری از پرفروش ترین ابزارهای UNIOR در تکنو ماشین ابزار:  

1- انواع ترکمترها  ( دیجیتال – ترکمتر تقه ای یا کلیک) 2- ترولی ابزار ( جعبه ابزار ) 3- بکس بادی – پیچ گوشتی بادی 4- جعبه بکس و متعلقات آن 5-انواع آچارها- 6– ابزار آلات مخصوص برش فلزات 7-انواع چکش ها (پلاستیکی- لاستیکی – مسی) 8- ابزارهای اندازه گیری ( کولیس – میکرومتر – انواع متر ( اینچ-میلی متر) 9- ابزار آلات دستی :انواع پیچ گوشتی -انواع آچارآلن- ست بیت-انواع انبرها-خارجمع کن – خار باز کن- انواع سنبه ها- 10-انواع سوهان- اره و تیغ اره 11- انواع پولی کش (دوشاخ – سه شاخ) و غیره.

مقاله مرتبط: هازت آلمان تولید کننده ابزار آلات صنعتی (سابقه 155ساله) 1868